Notícies

PORGY AND BESS

Us recordem que el divendres, 11 de juliol de 2014, a les 20.00 hores, tindrà lloc l’estrena de l’òpera Porgy and Bess de George Gershwin.
Aquesta òpera jazz americana, es va estrenar el 30 de setembre de 1935 al Colonial Theatre de Boston i el 3 de febrer de 1955 al Gran Teatre del Liceu. Porgy  and Bess descriu la vida dels afroamericans dels barris marginals de Charleston, a Carolina del Sud, on les notes de jazz, gospel i blues ens endinsen en les  ànimes dels personatges per mostrar-nos la desesperació, la ràbia i , també, l’amor. L´ària Summertime, que ha estat versionada per grans artistes com Ella Fitzgerald i Louis Armstrong, n’ és un clar exemple.
Actualment Porgy and Bess forma part del repertori operístic i s’interpreta arreu del món.
 
Aquesta òpera també es representarà els següents dies:

12 (t/n),13,15,16,17,18,19 (t/n)de juliol  de 2014.