Notícies

ACTE 24 DE NOVEMBRE


Barcelona, 10 de noviembre de 2016


Benvolgut soci (a),


Ens posem en contacte amb vostès per informar-los que l’ Associació d’Amics de la UAB ha concedit a la Societat del Gran Teatre del Liceu un guardó, com a reconeixement públic pels treballs de col•laboració amb les seves biblioteques.
 
La comissió d’usuaris de la Biblioteca d’Humanitats ha proposat que enguany la Societat del Gran Teatre del Liceu sigui una de les entitats que obtingui aquest reconeixement per tot el projecte de digitalització i publicació en obert del seu arxiu històric.
 

L’acte tindrà lloc el dijous dia 24 de Novembre a les 19,30 h a la casa de Convalescència de l’antic Hospital de Sant Pau ( St. Antoni Maria Claret, 171). Al finalitzar l’acte es servirà una copa de cava.

Tots els socis estan convidats a l’acte de lliurament i ens agradaria molt poder comptar amb la seva presència en aquest esdeveniment, que és també una magnífica oportunitat per poder contemplar la restauració que s’ha fet de l’Hospital de Sant Pau, joia del modernisme.

Ben cordialment,


LA JUNTA DE GOVERN